نشست فعالان قهوه در مشهد

45

تاریخ خبر: 1395/10/09

 

نشست فعالان قهوه در مشهد

نشست فعالان قهوه در مشهد، روز جمعه، سوم دي ماه 1395، با حضور جمعي از اهالي صنعت قهوه اعم از قهوه فروشان‏، شرکت‏هاي توزيع قهوه و تعميرات و تجهيزات، باريستاها و ديگر فعالان اين حوزه، ساعت شش بعد از ظهر در کافي شاپ سيلوانا مشهد، به دعوت گروه بونو برگزار شد.

محمد آقامحمدخاني، رئيس انجمن باريستا ايران و جناب شريف زاده، رئيس صنف آبميوه و بستني از افراد کليدي اين نشست بودند. هدف اصلي اين جلسه، گفتگو پيرامون مسائل مختلف صنعت قهوه در مشهد، براي رشد و پيشرفت بيشتر اين مهم، عنوان شد.

برگزاري مسابقات باريستا در سراسر دنيا موقعيتي ويژه براي کسب و کارهاي مرتبط با قهوه مانند شرکت‌هاي توليد قهوه، تجهيزات جانبي مرتبط با قهوه است، تا با حمايت از برگزاري مسابقات، و يا باريستاهاي شرکت‌کننده، برندشان را در مجامع قهوه مطرح کنند. در اين نشست در ارتباط با اهميت و مزاياي حمايت از مسابقات باريستا به مواردي چون مطرح شدن نام حاميان در محافل ملي و بين‌المللي قهوه، بازتاب‌هاي گسترده داخلي و خارجي و همچنين آشنا کردن بيشتر مردم با قهوه و قهوه نوشي اشاره شد.

شريف زاده در بين صحبت هايش به اين نکته اشاره کرد: اتحاديه براي رفع مشکلات موجود مجموعه ها تمام تلاش خود را خواهد کرد. وي افزود: همانطور که اتحاديه از کلمه اتحاد شکل ميگيرد، همه ما داراي هدفي يکسان هستيم و آن پيشرفت صنعت قهوه در مشهد است و همه ما بايد براي رسيدن به آن تلاش کنيم.

محمد آقامحمدخاني پيشرفت قابل توجهي را براي صنعت قهوه مشهد پيش بيني کرد. وي در ادامه گفت: سطح کافي شاپ هاي مشهد بسيار خوب است و مشهد از پتانسيل بسيار بالايي براي حرکت رو به جلو در اين حوزه برخوردار است. اوهمچنين برگزاري اولين دوره چالش باريستا در مشهد را به عنوان اولين و مهمترين گام در پيشبرد اهداف عنوان کرد.

در اين نشست آقايان غفوريان، ابراهيمي، سقفي، مدبر، رئيسي، عبداللهي، ايزدپناه، شعائي، فرهمند، مير، گوهربار، لساني، نامور، سرگل، ثامني ‏پور، اصفهاني حضور يافتند.

نظرات بازدید کنندگان



واکنش شما نسبت به این خبر:
نظر شما: