سوال

چه مجموعه هایی ثبت کنیم؟

اگر شما مدیر یکی از مجموعه های مرتبط با غذا هستید می توانید مجموعه خود را در کجاخوبه ثبت کنید

مزایا

مزایای ثبت مجموعه:

با ثبت مجموعه خود در کجاخوبه، کاربران زیادی صفحه شما را می بینند و با شما آشنا می شوند و همچنین می توانید از طریق پنل، صفحه خود را مدیریت کنین و آمار بازدید صفحه خودتان را مشاهده کنید

میخواهید مجموعه ثبت کنید؟

از طریق فرم زیر و تنها با چند کلیک می توانید مجموعه خود را ثبت کنید.

ورود اعضا

اگر حساب کاربری دارید می توانید با وارد کردن آن در فیلد زیر وارد شوید و از امکانات بی نظیر کجاخوبه استفاده کنید.
درصورتی که حساب کاربری ندارید از لینک زیر بسازید

فراموشی رمز عبور

تاثیر تبلیغات مواد غذایی بر میزان گرسنگی شما

اشتراک گزاری متفرقه نویسنده : کجاخوبه 2018-03-18

تبلیغات مواد غذایی و نقش موثری که در انتخاب وعده‌های غذایی دارند بر همگان آشکار است. بی‌شک همه شما بارها با مشاهده تبلیغات موادغذایی به گرسنگی کاذب دچار شده‌اید. تصور کنید در خیابان در حال عبور و جستجو برای صرف غذا هستید که ناگهان با یک تابلوی تبلیغاتی بزرگ یکی از فست فودهای معروف و خوشمزه روبه رو می‌شوید. به ناگاه تمامی‌ تبلیغاتی که تاکنون از آن فست فود دیده اید در جلوی چشمانتان رژه می‌روند. چیزبرگرهای خوشمزه و سیب زمینی سرخ کرده‌هایی که با شما حرف می‌زنند. از طرفی ندایی از درون خطرات مصرف بیش از حد نمک و چربی‌های اشباع شده را گوشزد می‌کند. اما این‌ها هیچ کدام تاثیری بر گرسنگی و وسوسه شما ندارند. به ناچار راهتان را کج می‌کنید و به سمت این غذاهای ناسالم خوشمزه کشیده می‌شوید.

نقش تبلیغات مواد غذایی

سناریوی شیوع تبلیغات غذایی ناسالم در جامعه امروز بسیار متداول است. اما این تبلیغات تا چه اندازه در مصرف غذاهای ناسالم موثر هستند؟ بر اساس نتایج تحقیقات جدید تبلیغات غذایی ناسالم تاثیر بسیار بیشتری به نسبت اخطارهای تغذیه سالم و مصرف غذاهای مفید بر ذهن افراد دارند. این تحقیقات که توسط دانشگاه آمستردام تهیه شده‌اند، از دو رویکرد علمی‌ بهره گرفته‌اند. این رویکردهای علمی‌ برای مشاهده نتایج اخطارهای سلامتی قبل و بعد از انتخاب دو نوع غذای سالم و ناسالم توسط افراد صورت گرفتند.

محققان درصدد بودند تاثیرات این اخطارها را در انتخاب غذای سالم مشاهده کنند. نتایج این تحقیقات در مورد افرادی که درصدد تغییر عادات غذایی روزانه خود بودند اصلا امیدوار کننده نبود. این تبلیغات حتی پس از آموزش مضرات مصرف غذاهای ناسالم باز هم افراد را به انتخاب این نوع غذاها تشویق کردند. در حالی که در شرایط عادی آشنایی با خطرات تغذیه ناسالم اغلب افراد را به انتخاب غذاهای سالم تر تشویق می‌کند. به گونه‌ای که با آموزش خطرات ناشی از مصرف غذاهای ناسالم امروزه بسیاری از افراد جامعه از مصرف این نوع مواد غذایی مضر اجتناب می‌کنند. به علاوه بر اساس این تحقیقات اخطارهای سلامتی به عنوان مثال خطرات ناشی از مصرف چربی‌های اشباع شده به وضوح می‌توانند بر انتخاب‌های تغذیه‌ای افراد تاثیر بگذارند.

اما همه این تاثیرات فقط تا زمانی مفید واقع می‌شوند که خبری از عکس‌ها یا ویدئوهای تبلیغاتی غذاهای ناسالم و فست‌فودها نباشد. بر این اساس محققان پیشنهاد می‌کنند که افراد و به خصوص قشر آسیب‌پذیر مانند کودکان تا جای ممکن از مشاهده این تبلیغات وسوسه انگیز بپرهیزند.

راهکارهای تغذیه سالم

یکی از راهکارهای تغذیه سالم قراردادن غذاهای سالم در معرض دید برای رویارویی با وسوسه‌ها است. با دردسترس بودن غذاهای سالم افراد به راحتی می‌توانند عادات غذایی خود را تغییر دهند و از مصرف موارد ناسالم بپرهیزند. رویارویی افراد با محصولات غذایی سالم در کنار آگاهی از برخی نشانه‌های محیطی مانند تبلیغات مواد غذایی سالم می‌تواند تاثیر شایانی در تغذیه سالم‌تر افراد داشته باشد. البته جامعه نیز نقش بسزایی در انتخاب مواد غذایی سالم دارد. به عنوان مثال جایگزین کردن محصولات غذایی سالم در قفسه‌های در معرض دید فروشگاه‌ها و یا جایگزین کردن فقسه‌های شکلات با میوه‌جات یا اسنک‌های سالم بی‌شک نقش موثری در تغذیه سالم افراد خواهد داشت. به این ترتیب به تغذیه افراد جهت گیری مناسبی داده می‌شود. یکی از راه‌های دیگری که می‌تواند در این موضوع کمک شایانی داشته باشد جایگزین کردن اسنک‌های سالم به جای گزینه‌های ناسالم در منزل است.

راهکار ساده بعدی اجتناب از مشاهده بیش از حد تبلیغات رستوران‌ها و فست‌فودها است. به خصوص زمان‌هایی که در حال تغییر عادات غذاخوری خود هستید به واقع باید از این تبلیغات وسوسه انگیز دور باشید. فراموش نکنید شما به راحتی می‌توانید بر نفس خود غلبه کنید و تغییرات مفیدی در رژیم غذایی روزانه خود به وجود آورید. اما با وجود این همه تبلیغات منفی و وسوسه کننده شاید این تغییرات کمی‌ دشوار به نظر بیاید. بنابراین از این تبلیغات بر حذر باشید.

ارسال نظرگذاشتن نظر

لطفا برای ارسال نظر وارد شوید
نظرات نظرات کاربران(0)
آخرین پست هاآخرین پست ها
پربحث ترینپربحث ترین اخبار