سوال

چه مجموعه هایی ثبت کنیم؟

اگر شما مدیر یکی از مجموعه های مرتبط با غذا هستید می توانید مجموعه خود را در کجاخوبه ثبت کنید

مزایا

مزایای ثبت مجموعه:

با ثبت مجموعه خود در کجاخوبه، کاربران زیادی صفحه شما را می بینند و با شما آشنا می شوند و همچنین می توانید از طریق پنل، صفحه خود را مدیریت کنین و آمار بازدید صفحه خودتان را مشاهده کنید

میخواهید مجموعه ثبت کنید؟

از طریق فرم زیر و تنها با چند کلیک می توانید مجموعه خود را ثبت کنید.

ورود اعضا

اگر حساب کاربری دارید می توانید با وارد کردن آن در فیلد زیر وارد شوید و از امکانات بی نظیر کجاخوبه استفاده کنید.
درصورتی که حساب کاربری ندارید از لینک زیر بسازید

فراموشی رمز عبور

ترشه تره

اشتراک گزاری هنر آشپزی نویسنده : کجاخوبه 2018-03-18

  • جعفری، گشنیز،تره ،اسفناج، برگ چغندر: ۱ کیلو
  • چند شاخه شنبلیله ونعناع
  • چوچاق، ترش واش و وارمبوهم کمی
  • برنج : ۱ قاشق غذاخوری
  • آب: 1 پیمانه
  • آب لیمو یا آب نارنج: ۱  پیمانه (ازگوجه سبزکوچک ترش هم می توان بجای ترشی در ابتدا داخل سبزی ها ریخت تا ترش مزه شود)
  • سیر: ۱ بوته ویا برگ سیر نصف دسته
  • نمک ، فلفل و زردچوبه به میزان لازم
  • روغن: به میزان لازم اگر از کره استفاده شود غذا  خوشمزه تر می شود و حتی می توانید رویه ماست (سر ماست ) که چرب است درون آن بریزد و یا از سر شیر به جای کره استفاده کنید
  • تخم مرغ: 2 تا 3 عدد

در سبزیجات مواد اولیه دقت کنید  که میزان تره زیاد نباشد ولی اسفناج و برگ چندر باید بیشتر باشد. بدون سبزیجات محلی قید شده در مواد لازم هم می توانید این غذا را تهیه کنید . اما  کمی  نعنا به خوش طعم شدن آن کمک می کند در صورتی که نعنای تازه نداشتید می توانید از نعناع خشک و دیگر سبزیهای معطر  خشک استفاده کنید  . اگر از سبزیجات خشک استفاده می کنید ،   همان اول پخت آنها را  اضافه کنید  بهتر است تا به همراه سیزیهای تازه  بپزد .
 

سبزی ها وسیر را شسته بعد کمی خرد کنید داخل قابلمه همراه یک قاشق برنج خیس خرده و شسته ونمک ،زردچوبه واگر دوست داشتید کمی  دارچین ،  در ظرفی مناسب بریزید (  معمولا در گیلا ن از گمج که یک ظرف سفالی است استفاده می شود ) و  با نصف لیوان آب بگذارید  بپزد. یادتان باشد اب زیاد نریزید .اگر آبش کم بود می توانید کمی آب جوش دوباره به آن اضافه کنید.چون سبزی هم خودش اب دارد با حرارت ملایم بپزید.

پس از پختن سبزی که تقریبا آب آن هم تما م شده است بعد ترشی مورد نظر را  نزدیک آماده  شدن  اضافه کرده بگذارید به خورد سبزجات برود.  بعد از روی حرارت برداشته کمی که سرد شد با گوشت کوب بکو بید تا زیاد درشت نباشد.  حال دوباره روی حرارت قرار داده بچشید تا اگر ترشی یا نمکش اندازه نبود اضافه کنید. کره یاهرروغنی که دوست داشتید به آن اضافه کرده  وکمی تفت دهید ( فقط تفت دهید )  تا خوشمزه تر شود ولی آب آن زیاد خشک نشود.  تخم مرغ ها را در آن بشکنید.  وقتی کمی خودش را گرفت هم بزنید تا تخم مرغ باتمام سبزی مخلوط شود ولی خیلی ریز نشود و در خورشت  تکه های تخم مرغها  نمایان باشند.  فلفل را هم اضافه  کنید .خورشت آماده است آن را با برنج کته وترب  و زیتون در گیلان سرو می کنند.این غذا با نان هم خوشمزه می شود.

ارسال نظرگذاشتن نظر

لطفا برای ارسال نظر وارد شوید
نظرات نظرات کاربران(0)
آخرین پست هاآخرین پست ها
پربحث ترینپربحث ترین اخبار